Dieta na masę – jak przybrać na wadze i nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?

Dieta na masę – jak przybrać na wadze i nie zaszkodzić swojemu zdrowiu?

Przybieranie na wadze powinno odbywać się według określonych zasad, a dieta na masę powinna być dietą, stworzoną według odpowiednich zaleceń żywieniowych. Pytanie jak przybrać na wadze i nie zniszczyć swojego zdrowia, jest zatem bardzo zasadne. Jak się okazuje dieta na masę wymaga od nas dobrego zaplanowania zbilansowanych posiłków na miarę naszych indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak przybrać na wadze i nie zaszkodzić swojemu organizmowi
  • Dieta na masę– czym kierować się przy układaniu jadłospisu i na co zwracać szczególną uwagę

Dieta na masę jest bardzo popularną dietą wśród osób, które chcą zwiększyć swoją masę mięśniową. Z pomocą odpowiedniej diety, suplementacji oraz wytrwałych treningów siłowych, zwiększenie masy jest widoczne już po kilku lub kilkunastu tygodniach.

Dieta na masę – o czym należy pamiętać?

Dieta na masę cieszy się naprawdę dużą popularnością, szczególnie wśród młodych mężczyzn. Kiedyś uważano, że dieta na masę to po prostu jedzenie wysokokalorycznych posiłków. Nic bardziej mylnego. Kwestia tego jak przybrać na wadze i naprawdę zwiększyć masę mięśniową, a nie zwiększyć grubość tkanki tłuszczowej, nie sprowadza się tylko do jedzenia tłustych posiłków. Dzisiaj powiedzielibyśmy, że nie ma z tym wręcz nic wspólnego. Aby przybrać na wadze i zwiększyć tylko masę mięśniową, musimy połączyć odpowiednio przygotowaną dietę, z właściwą suplementacją i odpowiednimi treningami siłowymi.

Jak przybrać na wadze i nie zyskać więcej tkanki tłuszczowej?

Pytanie jak przybrać na wadze i zwiększyć masę mięśniową zadaje sobie bardzo wiele osób. O ile suplementacja w diecie na masę skupia się na dostarczeniu organizmowi dużej ilości białka, to sama dieta na masę opiera się przede wszystkim na wysokim bilansie kalorycznym. Nadwyżka energii pozwala bowiem naszemu organizmowi na zdobycie siły do budowania masy mięśniowej. Dieta na masę to jednak nie tylko spożyte kalorie. To także produkty żywnościowe odpowiedniej jakości. Dlatego dietą na masę w żadnym wypadku na możemy nazwać spożywanie jedynie dużej ilości tłustego mięsa. W diecie na masę, która składa się ze zbilansowanych posiłków muszą znaleźć się także warzywa, owoce, nabiał oraz ryby. Należy także pamiętać o tym, że dieta na masę musi zostać dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb i aktualnego stanu zdrowia. Zatem bezmyślne kopiowanie diety na masę od innych osób, bez konsultacji ze specjalistą, może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie bez znaczenia będą w tym przypadku rady naszego trenera personalnego, który będzie czuwał nad tym jak chcemy przybrać na wadze.

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych ocen. A jak Ty go oceniasz? :)